Peč zdravěji

RECEPT: Sezonní zdravý ovocný koláč

Výživa 50 BODŮ ZA KAŽDÝ TÝDEN
Peč zdravěji

Peč zdravěji

RECEPT: Sezonní zdravý ovocný koláč

Výživa 50 BODŮ ZA KAŽDÝ TÝDEN

Popis výzvy

Ať už máš přebytek jablek, švestek nebo hrušek, s tímto koláčem je zpracuješ a zároveň dodržíš zásady zdravého jídelníčku. Jen pozor, i zde platí: „Všeho s mírou." O hotový koláč se proto rozděl se svými blízkými a kamarády.

Jak výzvu splnit

Upeč koláč podle našeho receptu a můžeš si označit tuto výzvu za splněnou. A body budou hned tvé. Ingredience: 2 hrnky celozrnné špaldové mouky, 1/4 hrnku mletých mandlí, 2/3 hrnku třtinového cukru, 1 lžička prášku do pečiva, 1 lžička sody, 1 lžička kukuřičného škrobu, 2 hrnky sójového mléka, 1/3 hrnku řepkového oleje, 600 g švestek (nebo jiného ovoce), 1 lžička citrónové šťávy, 1 g vanilkového extraktu, sůl, skořice; drobenka: 1/2 hrnku jemných ovesných vloček, 1/2 hrnku hladké špaldové mouky, 1/4 hrnku třtinového cukru, 1 lžíce rostlinného tuku. Postup: 1. Smíchej sójové mléko s citrónovou šťávou. Předehřej troubu na 180 °C. 2. Vylož formu/plech o rozměru 35×25 cm pečícím papírem. 3. Smíchej mandle, mouku, prášek do pečiva, sodu, škrob, sůl a skořici. 4. K mléku s citrónovou šťávou přisyp cukr a přilij olej a vanilkový extrakt. Směs opatrně vmíchej do suchých ingrediencí. 5. Těsto vlij do připravené formy a navrstvi na něj krájené ovoce. 6. Smíchej ingredience na drobenku a rovnoměrně jí posypej koláč. 7. Peč přibližně 45 minut a nech alespoň 20 minut vychladnout. Dobrou chuť! Zdroj: Vím, co jím, certifikovaný recept; foto: Karolína Alexiová
Inspirace. Motivace. Odměny.
Počet uživatelů
8 000 + uživatelů
Hodnocení z obchodů
4.8 / 5
App Store Google Play

Časté dotazy

Pokud máte jakýkoli jiný dotaz, napište nám.

Moc nás mrzí, že stažení aplikace neproběhlo hladce. Prosím, kontaktujte nás na info@aktivneazdrave.cz a my se s vámi brzy spojíme.

Moc nás mrzí, že přihlášení u vás neproběhlo hladce. Prosím, kontaktujte nás na info@aktivneazdrave.cz a my se s vámi brzy spojíme.

Mobilní aplikace je pro všechny, kteří se rozhodli do svého života zařadit více pohybu a zdravější jídelníček, ale chybí jim motivace vydržet. Mobilní aplikace se stane parťákem, který bude nabízet podporu a zároveň odměny za úspěšné plnění výzev. Aplikace není primárně určena pro aktivní sportovce.

Cílem mobilní aplikace je motivovat všechny, kterým v životě chybí pohyb a zdravý jídelníček. Ať už jsou důvody jakékoli. Mobilní aplikace se stane parťákem, díky kterému se zdravějším životním stylem začnete, ale také v něm vytrváte. Výzvy nejen z oblasti pohybu a výživy vám pomohou nastartovat zdravější a hlavně dlouhodobě udržitelnou rutinu.

Pokud máte zájem stát se jedním z partnerů mobilní aplikace Aktivně a zdravě, prosím, kontaktujte nás na info@aktivneazdrave.cz. Rádi s Vámi projednáme možnosti spolupráce.

Přihlaste se k odběru novinek!

Přihlaste se k odběru newslettru a nenechejte si tak ujíst všechny důležité novinky.