Zdravý Tex-Mex

RECEPT: Chilli con carne

Výživa 50 BODŮ ZA KAŽDÝ TÝDEN
Zdravý Tex-Mex

Zdravý Tex-Mex

RECEPT: Chilli con carne

Výživa 50 BODŮ ZA KAŽDÝ TÝDEN

Popis výzvy

Tex-Mex, tedy recept pocházející z pomezí střední Ameriky a Mexika, v podobě Chilli con carne si našel své milovníky i v České republice. Díky fazolím je nejen skvělým zdrojem rostlinných bílkovin, ale také vlákniny, vitaminů a minerálních látek včetně draslíku, hořčíku, železa, mědi, selenu a zinku.

Jak výzvu splnit

Uvař podle našeho receptu a můžeš si označit tuto výzvu za splněnou. A body budou hned tvé. Ingredience: 500 g mletého hovězího masa (z kýty), 400 g nakládaných krájených rajčat, 400 g nakládaných červených fazolí, 70 g rajčatového protlaku, 1 červená cibule, 2 stroužky česneku, drcenýkmín, sladká mletá paprika, chilli vločky, sůl, třtinový cukr, holadnské kakao, řepkový olej. Postup: 1. Předehřej troubu na 160 stupňů. 2. V hrnci osmahni nadrobno nakrájenou cibuli, přidej na plátky nakrájený česnek a přisyp kmín, papriku a chilli vločky. 3. Nech rozvonět a poté přidej mleté maso. 4. Opečené maso osol, přidej cukr a rajčatový protlak. 5. Po zarestování vyklop plechovku rajčat a přilij 200 ml vody. Přiklop pokličkou a vlož do vyhřáté trouby. 6. Cca po hodině přidej fazole a kakao a ještě 20 minut nech péct. 7. Servíruj se lžící zakysané smetany a celozrnnou bagetkou. Dobrou chuť! Zdroj: Vím, co jím, certifikovaný recept; foto: Pavla Vomastková
Inspirace. Motivace. Odměny.
Počet uživatelů
8 000 + uživatelů
Hodnocení z obchodů
4.8 / 5
App Store Google Play

Časté dotazy

Pokud máte jakýkoli jiný dotaz, napište nám.

Moc nás mrzí, že stažení aplikace neproběhlo hladce. Prosím, kontaktujte nás na info@aktivneazdrave.cz a my se s vámi brzy spojíme.

Moc nás mrzí, že přihlášení u vás neproběhlo hladce. Prosím, kontaktujte nás na info@aktivneazdrave.cz a my se s vámi brzy spojíme.

Mobilní aplikace je pro všechny, kteří se rozhodli do svého života zařadit více pohybu a zdravější jídelníček, ale chybí jim motivace vydržet. Mobilní aplikace se stane parťákem, který bude nabízet podporu a zároveň odměny za úspěšné plnění výzev. Aplikace není primárně určena pro aktivní sportovce.

Cílem mobilní aplikace je motivovat všechny, kterým v životě chybí pohyb a zdravý jídelníček. Ať už jsou důvody jakékoli. Mobilní aplikace se stane parťákem, díky kterému se zdravějším životním stylem začnete, ale také v něm vytrváte. Výzvy nejen z oblasti pohybu a výživy vám pomohou nastartovat zdravější a hlavně dlouhodobě udržitelnou rutinu.

Pokud máte zájem stát se jedním z partnerů mobilní aplikace Aktivně a zdravě, prosím, kontaktujte nás na info@aktivneazdrave.cz. Rádi s Vámi projednáme možnosti spolupráce.

Přihlaste se k odběru novinek!

Přihlaste se k odběru newslettru a nenechejte si tak ujíst všechny důležité novinky.