Svatava Vašková (Svatava Coolinářka)

Svatava Coolinářka

Svatava Vašková alias foodblogerka Coolinářka začala svůj blog psát na mateřské dovolené.

Prostřednictvím autorských fotografií a receptů na něm sdílí svou vášeň pro vaření. „Nemám ambici ohromovat vysokou kulinařinou, na to nemám schopnosti, čas, ani prostředky. Ráda bych, aby můj blog především inspiroval," říká o sobě.

Svatava kromě tipů na přípravu dobrého jídla, které lze udělat jednoduše z kvalitních a dostupných surovin, dává svým čtenářům také tipy na restaurace, které stojí za to navštívit. Na jejím blogu najdete stovky receptů a desítky reportáží či recenzí, jelikož se také účastní různých foodakcí, festivalů.

Působí rovněž jako lektorka dekor&food stylingu na kurzech fotografování jídla. S kamarádkami zároveň úspěšně rozjela projekt Sladké bary Hradec Králové, který má za sebou řadu zakázek pro svatby, dětské a firemní párty.

Její blog si rychle získal spoustu čtenářů, o jídle napsala už tři knížky: Coolinářka - Testováno na rodině. V této knížce najdete 80 sezónních receptů na čtyři roční období pro celou rodinu. Dále pak vyšly tituly Vánoční kuchařka pro kluky a holky či Tak chutná hygge. Její aktivity si všimla i média, psaly o ní celostátní noviny, odborné časopisy, jako hosta si ji zvou do rádia i televizí.