Martin Fuksa

Martin Fuksa

Český kanoista, který patří k nejlepším sportovcům České republiky.

V roce 2017 se v prestižní anketě Klubu sportovních novinářů o Sportovce roku umístil na 9. pozici.

Pětadvacetiletý Martin začal s kanoistikou v roce 2006, už od dva roky později získal svůj první titul mistra České republiky. Pochází z kanoistické rodiny, závodil jeho dědeček, otec, kanoistice se věnuje i mladší bratr Petr. Ten je však zatím ve stínu svého staršího sourozence.

Ve své kategorii C1 nemá Martin v domácích podmínkách konkurenci. Na posledním republikovém šampionátu v roce 2018 zaujal svým plánem získat zlaté medaile ze sedmi různých disciplín. Povedlo se! Své kvality potvrzuje nymburský kanoista, mnohonásobný světový i evropský juniorský šampion, také na mezinárodní úrovni. Ve sbírce už má osm titulů seniorského mistra Evropy, dvakrát se stal i mistrem světa. Obzvlášť triumf na pětisetmetrové trati z Račic před vyprodaným hledištěm je nezapomenutelný.

Martin patří do absolutní světové špičky, účastnil se olympijských her v roce 2016, v roce 2018 zvládl všechny závody Světového poháru vítězně a stal se zaslouženě Kanoistou roku 2018 v anketě Českého svazu kanoistů. Z mistrovství světa přivezl stříbro a bronz.

Jeho hlavním cílem jsou olympijské hry v roce 2020.