Lucie Svěcená

Nejlepší česká plavkyně na motýlkářských tratích, držitelka českých rekordů na distancích 50 a 100 metrů.

S plaváním začínala v Žatci: v osmi letech se přidala ke svému bratrovi Antonínovi, který navštěvoval plaveckou školu a i jí se plavání hodně zalíbilo. „Díky plavání jsem se naučila píli a pracovitosti, nejen v plaveckém životě. Vodu miluju a chvil v ní se vzdávám jen nerada," říká 21letá Lucie. „V bazénu trávím každý den, nemůžu bez toho být. Když netrénuju čtrnáct dní, tak mám krizi."

Začínala jako znakařka, mezi žákyněmi držela rekordy třináctiletých. Pak se ale vsadila s trenérem, že na závodech dobře zvládne i závod „motýlkem". Podařilo se. O té doby ji trenér přihlašoval na motýlkářské závody a Lucie se neustále zlepšovala, získala medaile z mistrovství Evropy a světa juniorů, ale také z mistrovství Evropy v krátkém bazénu. V roce 2012 získala první zlatou medaili na Mistrovství České republiky.

Zúčastnila se všech velkých evropských i světových soutěží, ale vrcholem dosavadní kariéry byla účast na Olympijských hrách v roce 2016, které hostilo brazilské Rio de Janeiro.

Velmi oblíbený je její účet na Instagramu, na němž má 30 tisíc fanoušků.