Jitka Nováčková

Jitka Nováčková

Jitka Nováčková je modelka a youtuberka, která několik let působila v Německu, kde pracovala pro přední světové značky.

Vyhrála českou soutěž krásy, a kromě modelingu si vyzkoušela moderování přímých televizních přenosů soutěže Superstar. Ke svým 25. narozeninám si založila vlastní Youtube kanál a upozadila práci modelky v zahraničí. Práce modelky v zahraničí je skvělá, ale nesmí jí být příliš. V jednu chvíli pro mě začalo být stresující udržovat si přesné míry, při každodenním focení do pozdních hodin. Měla jsem skvělé a stálé klienty, ale neměla jsem prostor osobní život."

Nyní žije střídavě v Česku a Dánsku a věnuje se převážně tvoření obsahu svých sociálních sítí, kde má v celkovém součtu kolem 240 000 sledujících.

Fandí trendu ženské postavy, o kterém také každé tři měsíce píše do dámských časopisů. „Byla bych ráda, kdyby se u nás současný trend superštíhlosti co nejdříve proměnil v trend zdravé postavy. Líbí se mi dánský balanc. Dánové milují dezerty a ty jsou v optimálním množství součástí jejich "hygge" přístupu k životu. Ale zároveň jí zdravě, a i přes často deštivé počasí, jsou mnohem aktivnější než my v Česku. Jejich postavy nejsou vyloženě štíhlé, jsou zdravé a zároveň vysportované. A ženy proto sebevědomější."