Barbora Havlíčková

Barbora Havlíčková

Nedávno oslavila osmnácté narozeniny, ale už dlouho se o Barboře Havlíčkové říká, že je největší nadějí českého běžeckého lyžování. Dokonce je srovnávána s legendární Kateřinou Neumannovou - když v roce 2006 získala ve slavném olympijském závodě v Turíně zlatou medaili, bylo Barboře pět let a teprve začínala s lyžováním. „Tehdy všichni chtěli být jako Kačka Neumannová, ani já nebyla výjimkou," vzpomíná drobná blondýnka, o níž se říká, že by právě ona mohla být nástupkyní nejznámější české lyžařky. „Našla jsem doma fotku, kde mi byl zhruba rok a byla jsem na ní právě s Katkou. Ona v té době lyžovala na Zadově a jak je to tady malé, tak se všichni znají. Pro mě byla odmalička obrovský vzor, hned jak jsem začala lyžovat."

Barbora pochází z Vimperku, připravuje se rovněž na Zadově. Ještě nedávno ji trénoval Stanislav Frühauf, tedy muž, který dovedl na lyžařský vrchol právě Neumannovou. I ona se radami podílí na vývoji lyžařky, která si díky výborným výkonům vysloužila nominaci na Olympijské hry do Pchjongčchangu 2018, kde byla v 17 letech nejmladší členkou české výpravy. Už před odjezdem do Koreji se stala dvojnásobnou mistryní republiky v dospělé kategorii.

V současnosti se Havlíčková připravuje pod vedením trenéra Martina Koukala, bývalého mistra světa, nadále věkově patří mezi juniorky.

Mimo zimní sezonu se věnuje běhu do vrchu.