webinář

Práce vsedě umožňuje lépe vykonávat přesné a jemné práce, ale dlouhodobé sezení vede k jednostrannému statickému zatížení páteře a kloubů. Při sezení také dochází k útlaku cévních a nervových svazků v podkolení a tříslech nebo k útlaku vnitřních orgánu, jejichž funkce tím může být narušena. Často sedíme špatně, takže trpí i náš pohybový aparát, bolí nás hlava, za krkem, mezi lopatkami nebo v bedrech. Oproti tomu práce vestoje umožňuje volný pohyb a lze při něm uplatnit větší fyzickou sílu. Bohužel při delším stání dochází k statickému zatížení svalů dolních končetin a také k nadměrnému prohnutí v bedrech, což může také vést k bolestem.

Proto je třeba pracovní místo upravit tak, aby nemělo nežádoucí dopad na naše zdraví. Hlavním úkolem takto upraveného pracoviště je vytvořit takové podmínky, aby nedocházelo k nepřiměřené pracovní zátěži. Pracovní místo bychom měli přizpůsobit našemu užívání, nikoliv se přizpůsobit jemu.

V rámci webináře se dozvíte řadu zajímavostí

  • Jaký dopad má dlouhodobé sezení na naše zdraví.
  • Jak uspořádat pracoviště, aby záda nebolela.
  • Které ergonomické pomůcky je vhodné používat.
  • Jaké jsou alternativní způsoby sezení.
  • Jak se protáhnout za pracovním stolem.
  • Jak se rozhýbat v práci.
  • A další zajímovisti

Webinář je interaktivní, v jeho celém průběhu se můžete ptát na vše, co Vás v souvislosti s touto tematikou zajímá.

Vysílání bude probíhat zdarma on-line. Zaregistrujte se již teď

  • Jednoduše níže vyplňte přihlášku se svou e-mailovou adresou, kam Vám dorazí potvrzovací e-mail s dalšími informaci. Webinář bude probíhat na YouTube kanálu, odkaz Vám zašleme včas před vysíláním. Záznam bude k dispozici na stejném odkazu. Jaké jsou technické požadavky? Je třeba mít k dispozici počítač a internetové připojení. 

Hlavní výhodou online seminářů je, že jej můžete sledovat z pohodlí Vašeho domova.

Uzavírka přihlášek je o půlnoci 26.3.2019. 

Mgr. Martina Karasová

KarasováVystudovala Léčebnou rehabilitaci a fyzioterapii na Lékařské fakultě Masarykově univerzitě v Brně a Andragogiku na Univerzitě Jana Amose Komenského. Od roku 2006 působí jako fyzioterapeut převážně v ambulantní praxi, je lektorkou kurzů pro zdravotníky v rámci celoživotního vzdělávání a pracuje jako osobní trenér.

Absolvovala řadu odborných kurzů: Diagnostika a terapie funkčních poruch, Senzomotorická stimulace, Bosu core, Bosu rehab, Terapie otoků, Škola zad, Kinesiotaping, Cvičení v těhotenství a po porodu, Mobilizace a terapie dle Ludmily Mojžíšové, Stabilizace páteře. V současné době spolupracuje s iniciativou Vím, co jím a piju.